اخبار

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در سمیرم برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در سمیرم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم، مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در روز شنبه 26 تیرماه98 با حضور اصحاب رسانه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم، مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در روز شنبه 26 تیرماه98 با حضور اصحاب رسانه در اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم برگزار شد.

در این مراسم ابتدا، مرتضی نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم، ضمن تبریک این روز به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: باید تلاش کنیم در جهت امیدبخشی به جامعه حرکت کنیم تا بتوانیم روزهای خوبی را برای آینده متصور باشیم.

وی در ادامه شغل خبرنگاری را شغلی پرمخاطره خواند و ابراز کرد: خبرنگاری مستلزم دقت فراوان است، خبرنگاران هم می‌توانند برای جامعه بهترین استفاده را داشته باشند و هم بدترین استفاده را.

نادری با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید از حاشیه‌سازی و وابستگی‌های سیاسی اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید به‌دوراز حاشیه‌سازی و جهت‌گیری به هیچ‌گرایشی اخبار خود را منتشر کنند.

مرتضی نادری گفت: لازمه خبرنگار بودن، داشتن سه مهارت است: مهارت اول، داشتن مهارت کلامی تا بتواند حرف خود و جامعه را بیان کند، مهارت دوم ایجاد یک رابطه تفاهم‌آمیز بین خبرنگار و مدیران است. و مهارت سوم مهارت تبادل اطلاعات است. وی افزود: ما همه در حال انجام یک فعالیت اجتماعی مشترک هستیم و  باید از خبرنگاران به‌عنوان کسانی که این رسالت اجتماعی را پذیرفته‌اند سپاسگزار باشیم.

رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم با بیان اینکه خبرنگاران نقش مهمی در امنیت، سلامت و فرهنگ‌سازی جامعه دارند، تصریح کرد: باید پیش از انتشار یک خبر ابتدا بازتاب آن بررسی شود تا موجب پیشمانی نشود.

در ادامه مراسم خبرنگاران شهرستان سمیرم به بیان مشکلات و مسائل صنف خبرنگاران پرداختند.

این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به اصحاب رسانه پایان یافت.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم |
تعداد بازدید : ۳۹

نظرات بینندگان

نسرین
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
0
0
0

یعنی اکبر افشاری کارمند و رییس سابق اداره تونست ترک اعتیاد کنه؟منکه وقتی فهمیدم خیلی ناراحت شدم گفتن بستریه


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید