اخبار

برگزاری جلسه شورای تعزیه شهرستان سمیرم

برگزاری جلسه شورای  تعزیه شهرستان سمیرم
اولین جلسه شورای تعزیه شهرستان سمیرم در سال 98 با حضور اعضای شورای تعزیه شهرستان و زئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم اولین جلسه شورای تعزیه شهرستان سمیرم در روز سه شنبه 1398/05/08 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم برکزار گردید.

در ابتدای جلسه مرتضی نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم با بیان اینکه مراسم تعزیه خوانی با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و زنده نگه داشتن نام امام حسین (ع) در ماه محرم برگزار می شود، گفت: تعزیه، هنری است که می تواند در قالب نمایش برای مخاطبان اجرا شود و قطعا نسل های امروزی با مشاهده چنین نمایش هنری می توانند واقعه عاشورا را به درستی درک کنند.

وی ادامه داد: زبان هنر، زبانی است که همیشه ارزش ها را تداوم می بخشد و به نسل های بعدی منتقل می کند؛ زبان هنر زبانی همیشگی است.

نادری گفت: مراسم تعزیه از جمله برنامه های است که با باورهای بومی و فرهنگ جامعه در آمیخته و با آغاز ماه محرم در گوشه و کنار شهرها برای به تصویرحوادث کربلا اجرا می شود.این نمایش مذهبی شبیه خوانی که با عشق و اخلاص تعزیه خوان ها در ایام محرم اجرا می شود و مورد توجه اقشار مختلف جامعه است و ضرورت دارد که مانع تحریف تعزیه خوانی در کشور شویم و تعزیه خوانان کهنه کار باید به حفظ این فرهنگ عظیم کمک کنند.

در ادامه اعضای شورای تعزیه شهرستان سمیرم به ارائه دیدگاهها و نظرات خود پرداختند و خواستار اجرای طرح بیمه هنرمندان گروههای تعزیه خوانی، صدور کارت شناسایی ویژه اعضای گروههای تعزیه و برگزاری کارگاههای آموزشی با حضور اساتید مجرب استان شدند

اولین جلسه شورای تعزیه شهرستان سمیرم در روز سه شنبه 1398/05/08 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم برکزار گردید.

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم |
تعداد بازدید : ۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید